+48 77/40-40-248 fax +48 77/40-40-250 sekretariat@zoznamyslow.pl

Zasady korzystania z usług Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej

gru 8, 2022 | Bez kategorii

Przypominamy że od poniedziałku do piątku, po godzinach pracy przychodni podstawowej opieki zdrowotnej, tj. w godz. 18.00-7.00, oraz w niedziele, soboty i święta – całodobowo, każdy ubezpieczony może bezpłatnie skorzystać z pomocy medycznej udzielanej w zakresie stacjonarnej i wyjazdowej podstawowej opieki zdrowotnej udzielanej przez lekarzy i pielęgniarki.
❗️Należy jednak pamiętać, że nocna i świąteczna pomoc przeznaczona jest wyłącznie dla pacjentów u których występuje nagłe zachorowanie lub pogorszenie stanu zdrowia, w szczególności gdy: nie ma objawów sugerujących bezpośredniego zagrożenia życia (wówczas w każdym przypadku należy wezwać karetkę), a zastosowane środki lub leki nie przyniosły poprawy lub zachodzi niebezpieczeństwo, że zwłoka związana z brakiem udzielania porady może niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.❗️
⚪️W ramach nocnej świątecznej opieki medycznej wykonywane są :
-ambulatoryjne porady lekarskie,
-wizyty domowe, o których wykonaniu decyduje lekarz dyżurujący po rozmowie z pacjentem,
-zastrzyki w gabinecie zabiegowym wykonywane wyłącznie na zlecenie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, w godzinach 08.00-12.00 oraz od 17.00-20.00 (weekendy oraz święta),
-zabiegi pielęgniarki środowiskowej w domu pacjenta – realizowane wyłącznie w sytuacjach gdy zabieg nie może być wykonany w godzinach pracy POZ i tylko na zlecenie lekarza.
⚪️O kolejności przyjęć pacjentów w nocnej i świątecznej opieki medycznej decyduje lekarz dyżurujący uwzględniając stan zdrowia pacjenta.
❗️W ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej pacjenci nie mogą uzyskać: recept na stałe leki stosowane w przewlekłych schorzeniach, skierowania do specjalisty i na badania kontrolne, zaświadczeń o stanie zdrowia oraz wizyt kontrolnych związanych z wcześniej rozpoczętym leczeniem. We wszystkich podanych przypadkach należy udać się do swojego lekarza rodzinnego w godzinach pracy przychodni.

?
?
Skip to content