+48 77/40-40-248 fax +48 77/40-40-250 sekretariat@zoznamyslow.pl

Oddział medycyny paliatywnej

STRONA GŁÓWNA 9 OPIEKA DŁUGOTERMINOWA 9 ODDZIAŁ MEDYCYNY PALIATYWNEJ

Oddział medycyny paliatywnej

Telefon: dyżurka 77 40 40 226

Personel lekarski udzielający świadczeń w oddziale medycyny paliatywnej:

lek. med. Barbara Nogala – specjalista chorób wewnętrznych, geriatra

Pielęgniarka Oddziałowa – Krystyna Książkiewicz, specjalistka pielęgniarstwa zachowawczego

Oddział medycyny paliatywnej wykonuje całodobowe stacjonarne świadczenia opieki paliatywnej i hospicyjnej  dla osób chorujących na nieuleczalne, postępujące, ograniczające życie choroby nowotworowe i nienowotworowe. Świadczenia w oddziale paliatywnym obejmują całościową opiekę i leczenie nad pacjentem. Odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony personel dba o łagodzenie i zapobieganie bólowi, pielęgnuje, opiekuje się oraz uśmierza cierpienia psychiczne pacjentów.  Przewodnim celem działań w oddziale medycyny paliatywnej jest chęć niesienia pomocy, zapewnienie fachowej opieki, dbałość o przyjazną atmosferę oraz wsparcie rodziny pacjenta w trudnych sytuacjach. Nasi pacjenci mogą liczyć na wszechstronną opiekę zdrowotną, psychologiczną i fizjoterapeutyczną.

Wszystkie łóżka na oddziale wyposażone są w materace przeciwodleżynowe. Posiadamy niezbędny sprzęt do opieki i pielęgnacji pacjentów chorych paliatywnie. Ponadto oddział zaopatrzony jest w sprzęt rehabilitacyjno- pielęgnacyjny, służący do opieki nad pacjentem obłożnie chorym.

Celem opieki paliatywnej w naszym oddziale jest:

  • Zapobieganie i uśmierzanie bólu oraz innych dolegliwości somatycznych
  • Poprawa jakości życia chorych i ich rodzin
  • Pielęgnacja chorych
  • Wsparcie psychologiczne i duchowe dla Chorego i Rodziny
  • Towarzyszenie personelu w ostatnich dniach życia Chorego.

Warunkiem przyjęć do oddziału medycyny paliatywnej jest posiadanie skierowania wystawionego przez lekarza z określoną, występującą u pacjenta jednostką chorobową, umożliwiającą przyjęcie na oddział.

?
?
Skip to content