+48 77/40-40-248 fax +48 77/40-40-250 sekretariat@zoznamyslow.pl

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

paź 11, 2021 | Informacje

Dnia 10 września obchodziliśmy  Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego.

        Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy zdrowia psychicznego z jakimi boryka się coraz większa liczba ludzi jak również na tempo życia, rozwój cywilizacji, życie w stresie, brak właściwego odpoczynku co sprzyja rozwojowi zaburzeń psychicznych.

Pandemia COVID-19 doprowadziła do gwałtownego wzrostu zaburzeń psychicznych również u dzieci. Nauka zdalna znacząco wpłynęła na osłabienie kondycji zdrowotnej młodzieży, a także na zwiększenie skłonności do popadania w uzależnienia.

Szacuje się, że w Polsce na schorzenia depresyjne choruje ok. 1 mln osób. Zaburzenia i choroby psychiczne wpływają niezwykle negatywnie na komfort życia, stanowiąc zdecydowanie zbyt często jego bezpośrednie zagrożenie.

Aby uniknąć problemów związanych ze zdrowiem psychicznym, warto zadbać o swoją kondycję psychiczną. W tym celu pomocna będzie:

  • Odpowiednia dieta, uzupełniająca braki witamin,
  • Uśmiechajmy się dużo!
  • Spacerujmy, wypoczywajmy na świeżym powietrzu,
  • Dbajmy o  nasze relacje z innymi.

Pamiętajmy, że nie należy zwlekać z pójściem do psychiatry, psychoterapeuty bądź psychologa. Nadal największe trudności, by sprawnie funkcjonować i zmagać się z codziennością, stanowi zbyt późne rozpoznanie schorzenia i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

 

Przypominamy, że w Namysłowskim Centrum Zdrowia funkcjonuje Poradnia Zdrowia Psychicznego przyjmująca w ramach kontraktu NFZ.

Kontakt do Poradni Zdrowia Psychicznego – 77 404 02 67

Rejestracja do Poradni czynna we wtorki i piątki od godziny 8:30.

 

?
?
Skip to content